15 lipca minie równo wiek od przyjęcia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy konstytucyjnej zawierającej statut organiczny województwa śląskiego. Niestety, z uwagi na obecną sytuację stulecia autonomii nie możemy obchodzić z rozmachem godnym tej okazji.

Wprowadzone z powodu epidemii obostrzenia umożliwiają przeprowadzenie Marszu Autonomii, zaplanowanego na sobotę 11 lipca, jedynie na ograniczoną skalę. W obecnych warunkach możliwy jest udział jedynie 150 osób, zatem zmuszeni jesteśmy wprowadzić imienne zapisy, wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Wobec tych ograniczeń zdecydowaliśmy się podkreślić uroczysty charakter rocznicy wywieszeniem w ważnych miejscach regionu wielkoformatowych flag Górnego Śląska oraz okolicznościowych banerów.

Zwracamy się z apelem o wskazanie miejsc, które mogą zostać udekorowane w ten szczególny sposób, zachęcamy także do finansowego wsparcia tej inicjatywy – informacje o zbiórce publikowane są na stronie www.autonomia.pl oraz na stronie Ruchu Autonomii Śląska na Facebooku. W trudnych czasach mamy szansę zademonstrować poczucie wspólnoty i przywiązanie do naszego regionu, Skorzystajmy z niej!