Stop niszczeniu górnośląskiej tradycji

Ruch Autonomii Śląska

Od kilku miesięcy wielka historia górnośląskiego Browaru Książęcego w Tychach jest systematycznie niszczona przez obecnego właściciela – Kompanię Piwowarską, a ściślej przez Dział Marketingu tej Spółki z siedzibą w Warszawie. Z historii dezerterów Mazura i Mecenasa dowiadujemy się, że austro-węgierskie Tyskie było ulubionym trunkiem Franciszka Józefa, a sam browar leżał w zaborze pruskim. Kilkusetletnie dziedzictwo browaru książąt pszczyńskich zostało zdeptane przez globalny koncern. Czas na reakcję konsumentów! Poniżej podajemy instrukcje zgłoszenia Skargi Konsumenckiej na reklamę, w której pojawia się nieprawdziwa informacja o tym, że browar w Tychach leżał w zaborze pruskim. Składanie skargi trwa niecałe dwie minuty. Warto je poświęcić i zacząć odkłamywać historię piwa Tyskie.

Cały spot znajduje się pod tym linkiem: https://www.facebook.com/tyskie/videos/1130725923640536/.

Instrukcja składania skargi

Wchodzimy na stronę Rady Reklamy: https://www.radareklamy.pl/zloz-skarge

Wypełniamy formularz z danymi osobowymi. Są one konieczne do złożenia skargi. Bez nich jest ona nieważna. Bez obaw. Komisja Etyki Reklamy nie udostępnia ich nikomu.

Wypełniamy pola dotyczące lokalizacji reklamy: typ reklamy – internetowa, data emisji – 23.09.2016., czas emisji – 10:22, miejsce emisji – Facebook, reklamowany produkt/usługa – Piwo Tyskie Niepasteryzowane, opis reklamy – reklama prezentuje piwo Tyskie osadzone w realiach Austro-Węgier okresu pierwszej wojny światowej. Bezpośredni link do reklamy – https://www.facebook.com/tyskie/videos/1130725923640536/

Załącznik: prosimy pobrać na dysk twardy kadr ze spotu.

Skarga: Reklama łamie art. 10 Kodeksu Etyki Reklamy, tj. wprowadza w błąd odbiorców. Tychy nie leżały w zaborze pruskim.

Zaznaczamy zgodę na przetwarzanie danych osobowych i wysyłamy skargę.