Autonomia to
lepsze wykorzystanie środków publicznych.

Dla mediów

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2011

Podsumowanie roku w sejmiku

W czwartek odbędzie się konferencja prasowa, podsumowująca pierwszy rok działalności Ruchu Autonomii Śląska po wyborach samorządowych 2010 roku, ze szczególnym naciskiem na realizację programu wyborczego.
Data: czwartek, 1 grudnia, 12:00
Miejsce: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, ul. Ligonia 46, Sala Szara (I piętro, nr...

czytaj więcej...

Prareferendum w Pszczynie

W najbliższą niedzielę organizujemy prareferendum w Pszczynie, podczas "Dni Pszczyny". Nasze stanowisko będzie się znajdowało na Rynku, w godz. 9-22.
Zapraszam na konferencję prasową w piątek o godz. 12:00 do Izby u Telemanna w Muzeum Prasy Śląskiej (ul. Piastowska 26). W konferencji weźmie udział dr Małgorzata Myśliwiec z Uniwersytetu Śląskiego i Paweł Stalmach, szef pszczyńskiego koła Ruchu Autonomii Śląska.
W dniu prareferendum o godz. 13:00 odbędzie się natomiast briefing posła Kazimierza...

czytaj więcej...

W sobotę V Marsz Autonomii!

Już w najbliższą sobotę, 16 lipca, w samo południe z katowickiego placu Wolności wyruszy V Marsz Autonomii, organizowany przez Ruch Autonomii Śląska. Marsz jest największą w Polsce manifestacją przywiązania do regionu i idei autonomii regionalnej.

Z roku na rok cieszy się większym zainteresowaniem; liczba uczestników wzrosła z ok. 300 w 2007 r. do ok. 1200 w roku 2010. Impreza przebiega w atmosferze barwnego, rodzinnego pikniku. W tym roku swój udział zapowiedzieli m.in. Günther Dauwen ?...

czytaj więcej...

Debata RAŚ-SLD w czasie prareferendum

W czasie jutrzejszego prareferendum w Lędzinach i Imielinie (powiat bieruńsko-lędziński) odbędzie się debata z udziałem młodych działaczy SLD i RAŚ (po dwie osoby). Debata odbędzie się w ramach lędzińskiej części prareferendum, w restauracji Kamea (ul. Hołdunowska 18) o godz. 13:00.

Szczegóły: Michał Kieś +48 507 128 894, michal.kies@orange.pl

W Imielinie natomiast wydarzenie odbywa się w czasie Dni Imielina. Niektórzy z Państwa pytali, o której i gdzie będzie Jerzy Gorzelik; informuję...

czytaj więcej...

Konferencja przed prareferendum

Zapraszamy na konferencję prasową w najbliższy wtorek. Związana jest ona z prareferendum, jakie 3 lipca (niedziela) odbędzie się w Lędzinach i Imielinie. Podczas prareferendum mieszkańcom zadane zostanie pytanie: ?Czy jesteś za przywróceniem Górnemu Śląskowi autonomii, którą posiadał w Polsce w okresie międzywojennym??.

Organizatorami prareferendum jest Ruch Autonomii Śląska oraz burmistrzowie obu miast. Odbędzie się ono w godzinach od 12.00 do 21.00 na stadionie miejskim w Imielinie...

czytaj więcej...

Laureaci "Górnośląskich Tacytów"

W najbliższy poniedziałek o godz. 18.00 w Auli im. Kazimierza Popiołka (WNS UŚ, Katowice, ul. Bankowa 11) odbędzie się wręczenie Nagród im. Augustina Weltzla "Górnośląski Tacyt".

Kapituła Nagrody postanowiła nie przyznawać nagrody w kategorii "badacz historii", w zamian za to laureatem został Kazimierz Kutz w uznaniu za całokształt dorobku artystycznego. W kategorii "popularyzator historii" uhonorowany zostanie prof. Aleksander Nawarecki za książkę "Lajerman".

Proszę nie publikować...

czytaj więcej...
Dycki tukej - zawsze tutaj