Koła terenowe Ruchu Autonomii Śląska

Koła terenowe Ruchu Autonomii Śląska 2017-11-25T20:29:33+00:00
Bieruń-Lędziny
Chorzów
Katowice Południe
Lubliniec
Mysłowice
Radzionków
Rybnik
Świerklany
Tychy
Bytom
Gliwice
Kobiór
Lyski
Piekary Śląskie
Ruda Śląska
Siemianowice Śląskie
Świętochłowice
Wodzisław Śląski
Chełm Śląski
Katowice
Leszczyny
Mikołów
Pszczyna
Region Opolski
Śląsk Cieszyński
Tarnowskie Góry
Zabrze

 

 

Bieruń-Lędziny

Marek Bromboszcz – tel. 605 690 365

Przewodniczący

Marta Bainka – tel. 570 211 111

Wiceprzewodnicząca

Karol Kolny – tel. 505 793 264

Wiceprzewodniczący

Hubert Handy – tel. 508 666 548

Sekretarz

Kamila Baran-Lomber – 501 488 841

Skarbnik

Zasięg terytorialny: Bieruń, Lędziny, Imielin, Bojszowy

 

 

Bytom

Jacek Laburda

Przewodniczący

Paweł Niewolik – tel. 728 852 779

Wiceprzewodniczący

Tomasz Jarecki – tel. 730 905 200

Sekretarz

Andrzej Lisek

Skarbnik

Roland Matheja, Damian Safader, Monika Nawrat, Kazimierz Martyn

Komisja Rewizyjna

Zasięg terytorialny: miasto Bytom

 

 

Chełm Śląski

Aleksander Kiszka – tel. 606 932 834

Przewodniczący

Marek Bukowski – tel. 691 067 626

Wiceprzewodniczący

Barbara Ryt – tel. 507 404 731

Sekretarz

Alojzy Pyrcik, Henryk Mańka, Michał Stolecki

Komisja Rewizyjna

Zasięg terytorialny: gmina Chełm Śląski

 

 

Chorzów

Michał Kiołbasa – tel. 695 391 262

Przewodniczący

Mariusz Wons

Wiceprzewodniczący

Rafał Kryś

Skarbnik

Izabela Nowak, Krzysztof Szulc

Członkowie Zarządu Koła

Łukasz Mroczek, Jerzy Bogacki, Aleksandra Lesz

Komisja Rewizyjna

Zasięg terytorialny: miasto Chorzów

Dyżury przedstawiciela Zarządu Koła: Centrum Aktywacji Społecznej, ul. Powstańców 70/3 – wtorki 17:00 – 18.00

Numer konta: 51 1750 0012 0000 0000 2731 6034

 

 

Gliwice

Ingemar Klos

Przewodniczący

Cyprian Grychtoł

Skarbnik

Grzegorz Grudnik, Szymon Kozioł, Andrzej Parecki, Łukasz Sarkowicz

Członkowie Zarządu Koła

Alexander Schultz, Dariusz Guńka, Łukasz Sadecki

Komisja Rewizyjna

Zasięg terytorialny: Gliwice, powiat gliwicki ziemski

 

 

Katowice

Marek Nowara – tel. 602 335 420

Przewodniczący

Maksymilian Michałek – tel. 723 186 674

Wiceprzewodniczący

Marian Gonet

Skarbnik

Zasięg terytorialny: północne dzielnice Katowic

 

 

Katowice Południe

Jacek Tomaszewski

Przewodniczący

Tomasz Świdergał

Wiceprzewodniczący

Aleksander Ostenda

Skarbnik

Piotr Kiera, Józef Fleischer

Komisja rewizyjna

Zasięg terytorialny: południowe dzielnice Katowic

 

 

Kobiór

Piotr Kłakus – tel. 604 526 733, klakusp@poczta.onet.pl

Przewodniczący

Ryszard Mazur

Sekretarz

Jan Klaja

Skarbnik

Ryszard Cioska (przewodniczący), Romuald Kłakus

Komisja Rewizyjna

Zasięg terytorialny: gmina Kobiór

 

 

Leszczyny

Ewa Kluczniok – tel. 797 411 494, 503 127 728, kluczniokowie@wp.pl

Przewodnicząca

Aleksander Pyszny

Wiceprzewodniczący

Jerzy Pytlik

Skarbnik

Zasięg terytorialny: miejscowość Leszczyny

 

 

Lubliniec

Halina Trybus

Przewodnicząca

Krzysztof Strzoda

Wiceprzewodniczący

Zbigniew Chromik

Sekretarz

Marian Cyroń

Komisja Rewizyjna

Zasięg terytorialny: powiat lubliniecki

 

 

Lyski

Grzegorz Gryt – tel. 601 934 611

Przewodniczący

Urszula Wiśniewska

Wiceprzewodnicząca

Andrzej Gryt

Sekretarz

Józef Szawerna

Skarbnik

Zasięg terytorialny: gmina Lyski, gmina Gaszowice, gmina Jejkowice

 

 

Mikołów

Marek Gołosz – tel. 535 270 810

Przewodniczący

Karol Sikora

Wiceprzewodniczący

Klaudia Mehlich

Wiceprzewodnicząca

Przemysław Rubacha, Mirosław Krukówka, Klaudia Kałuża

Komisja Rewizyjna

Zasięg terytorialny: powiat mikołowski

Dyżur przedstawiciela Zarządu Koła: drugi poniedziałek miesiąca w Łaziskach Średnich, ul. Wyszyńskiego 8 (II piętro, p. 25) w godz. 18.00-19.00 po uprzednim telefonicznym potwierdzeniu obecności pod nr 535 270 810.

 

 

Mysłowice

Leon Kubica – tel. 505 339 696

Przewodniczący

Janusz Macek

Wiceprzewodniczący

Mariusz Gąsiorczyk

Sekretarz

Andreas Jaschinsky

Skarbnik

Krzysztof Mondry

Członek Zarządu

Zasięg terytorialny: miasto Mysłowice

Dyżur przedstawiciela Zarządu Koła: ul. Mikołowska 4a – wtorki 18.00-19.00

 

 

Piekary Śląskie

Dariusz Krajan – tel. 791 222 579

Przewodniczący

Bronisław Niziol – tel. 794 981 382

Wiceprzewodniczący

Jacek Kupka – tel. 608 371 868

Sekretarz

Adam Ludyga

Skarbnik

Rafał Hanak, Martin Buchta

Komisja Rewizyjna

Zasięg terytorialny: miasto Piekary Śląskie

 

 

Pszczyna

Roman Pająk

Przewodniczący

Roman Jarczok

Skarbnik

Adam Pustelnik, Cezary Waluszko

Członkowie Zarządu

Leszek Famulok, Janusz Czerwionka, Ireneusz Górczok

Komisja Rewizyjna

Zasięg terytorialny: powiat pszczyński bez gminy Kobiór

 

 

Radzionków

Marcin Błaszczok – tel. 724 699 545

Wiceprzewodniczący

Krystyna Peukert

Sekretarz/skarbnik

Jacek Kupka – tel. 608 371 868

Sekretarz

Adam Ludyga

Skarbnik

Rafał Hanak, Martin Buchta

Komisja Rewizyjna

Zasięg terytorialny: miasto Piekary Śląskie

 

 

Ruda Śląska

Roman Kubica – tel. 607 336 844

Przewodniczący

Jan Kołodziej – tel. 601 412 283

Wiceprzewodniczący

Gabriela Lubecka

Skarbnik

Krzysztof Falkus, Wojciech Orenowicz, Dawid Biały

Komisja Rewizyjna

Dyżury przedstawiciela Zarządu Koła: Ruda Śląska-Nowy Bytom, ul. Markowej 22/26 (I piętro) – wtorki 17.00-18.00

Zasięg terytorialny: miasto Ruda Śląska

 

 

Region Opolski

Piotr Kołodziej

Przewodniczący

Mirosław Patoła

Wiceprzewodniczący oraz p.o. Skarbnika

Marek J. Czaja – tel. 693 567 733

Wiceprzewodniczący oraz p.o. Sekretarza

Zasięg terytorialny: województwo opolskie

 

 

Rybnik

Tomasz Ibrom – tel. 692 067 935

p.o. Przewodniczącego

Marek Polok

Wiceprzewodniczący

Marcin Bartosz, Bartłomiej Bobula, Jan Fiałkowski

Członkowie Zarządu

Filip Lubszczyk, Rafał Wawoczny

Komisja rewizyjna

Zasięg terytorialny: miasto Rybnik

 

 

Siemianowice Śląskie

Radosław Marczyński – tel. 693 235 879

Przewodniczący

Krzysztof Bula

Wiceprzewodniczący

Piotr Wybraniec

Sekretarz

Marek Wyrtki

Skarbnik

Piotr Leszek, Andrzej Sędzielewski, Krystian Grytz

Komisja Rewizyjna

Zasięg terytorialny: miasto Siemianowice Śląskie

 

 

Śląsk Cieszyński

Grzegorz Szczepański – tel. 781 779 882

Przewodniczący

Jolanta Sławik, Dawid Rozburski

Członkowie Zarządu

Marcin Laszczak, Łukasz Nawrat, Tomasz Szczepański

Komisja Rewizyjna

Zasięg terytorialny: Bielsko-Biała, powiat bielski, powiat cieszyński

 

 

Świerklany

Krzysztof Swaczyna – tel. 502 147 984

Przewodniczący

Jerzy Rugor

Wiceprzewodniczący

Sylwester Koźlik

Sekretarz

Roman Piszczek

Skarbnik

Józef Krakowczyk – przewodniczący, Leon Karwot, Hubert Sobocik

Komisja Rewizyjna

Dyżur przedstawiciela Zarządu Koła: pierwszy czwartek każdego miesiąca godz. 17.00 – mała salka GOKiR w Świerklanach (budynek remizy OSP)

Zasięg terytorialny: gmina Świerklany

 

 

Świętochłowice

Monika Kassner

Przewodniczącs

Janusz Dubiel

I wiceprzewodniczący

Kamil Jarząbek

II wiceprzewodniczący

Roberd Fedkow

Sekretarz

Arkadiusz Szczurek

Skarbnik

Zasięg terytorialny: miasto Świętochłowice

 

 

Tarnowskie Góry

Roman Boino – tel. 605 062 700, boino@centrum.cz

Koordynator

 

 

Tychy

Jerzy Szymonek – tel. 508 597 837

Przewodniczący

Krystyna Rykaczewska – tel. 662 760 399

Sekretarz

Tomasz Wybraniec – tel. 506 033 810

Sekretarz

Zasięg terytorialny: miasto Tychy

 

 

Wodzisław Śląski

Ryszard Ucher – tel. 608 426 857

Przewodniczący

Mateusz Dziuba – tel. 500 059 768

Sekretarz

Jan Porembski

Skarbnik

Janusz Wita

Członek Zarządu

Zasięg terytorialny: powiat wodzisławski, powiat raciborski, Jastrzębie-Zdrój/p>

 

 

Zabrze

Andrzej Garus – tel. 502 589 621

Przewodniczący

Roman Ulfik – tel. 603 389 657

Wiceprzewodniczący

Gerard Zgodzaj

Skarbnik

Jarosław Nowak (przewodniczący) – tel. 575 394 299, Krzysztof Zygmański (wiceprzewodniczący), Krzysztof Pieczka

Komisja Rewizyjna

Dyżur przedstawiciela Zarządu Koła: COP, ul. Brodzińskiego 4, II wtorek miesiąca od godz. 18.00-19.00, tel. 502 589 621

Zasięg terytorialny: miasto Zabrze